• 19 Січня, 2022

Юлія Тимошенко: Двомовність від Януковича – це перевиборний прийом

Кожного разу напередодні виборів Янукович дістає цю ідею зі своєї комори обіцянок, обтрушує її від нафталіну і нав’язує частині країни… Я про двомовність: «свіжу», «нову», а головне – дуже актуальну для сучасної України ідею Януковича надати російській мові статус другої державної. Ніби й немає в Україні інших турбот, ніби усі інші проблеми людей новою владою давно і якісно виконані…

Для мене очевидно, що чергова обіцянка Януковича свідчить лише про одне – про наближення парламентських виборів, на яких команді «проффесіоналів» буде просто нічого запропонувати людям. Саме тому в хід іде найулюбленіший прийом політтехнологів: розсварити людей, поділити народ, зіткнути лобами правобережну та лівобережну Україну.
 
І мені надзвичайно боляче спостерігати з-за грат Качанівської колонії, що розмінною монетою для обдурювання людей знову стає мова. Наша багата, красива, така давня і така сучасна, мова Тараса Шевченка і Ліни Костенко, Івана Франка і Юрія Андруховича…Мова, яка є основою самоідентифікації нації, тим цементом, який скріплює всіх людей в один-єдиний – український! – народ.
 
Я звертаюся до всіх патріотів, яких обурила ініціатива Януковича: разом з моєю політичною командою робіть усе, що вам під силу, щоб розтлумачити людям, навіщо ця влада окупантів вкидає у суспільство ідею двомовності. Розповідайте, що це штучне роздування неіснуючої проблеми, передвиборна обіцянка, покликана змусити людей обговорювати саме її, а не мегакорупцію у владі, розвал економіки, обкрадання простих громадян.
 
Ми не повинні допустити, щоб Янукович з його бандою знову пройшов до парламенту, цинічно використавши технології у делікатному, чутливому, а для багатьох із нас – святому питанні мови.
 
І єдиною розрадою у цій ситуації для нас може бути лише те, що хронічне невиконання обіцяного – це єдиний пункт програми, який виконується президентом і партією влади бездоганно.
 
А можновладцям, яких так хвилює питання двомовності в Україні, можу порадити лише одне – вивчіть українську!
 
Юлія Тимошенко,
Качанівська колонія, м. Харків

Попередня

В Бучацькому районі людей «заганяють» в Партію Регіонів під загрозою звільнення

Наступна

Не словом, а ділом