• 18 Січня, 2022

Лановецький відділ освіти боїться судових рішень, або в чому винні вчителі та рядовий бухгалтер?

«Про те, що на Лановеччині наприкінці минулого року виник конфлікт вчителів із владою району, який змусив педагогів навіть вийти на центральну площу для захисту своїх прав вже писали місцеві видання. Минуло більше трьох місяців, а ситуація не знаходить свого вирішення.

Нагадаю, що причиною конфлікту стало те, що централізованою бухгалтерією відділу освіти в односторонньому порядку було проведено утримання із заробітної плати педагогічних працівників в грудні минулого та в січні цього року значних сум (450 педагогам в цілому відрахували більше як 287 тис.грн.).

Незаконність таких дій керівництва відділу освіти підтверджено перевірками, проведеними районною прокуратурою та Територіальною державною інспекцією праці у Тернопільській області. Там, зокрема, зазначено, що \”Кодексом законів про працю України не передбачено порядку відрахувань із заробітної плати працівників щодо яких було помилково застосовано нормативно-правові акти тобто своїми діями адміністрація відділу освіти Лановецької РДА допустила порушення вимог ч.1 ст.127 КЗпП України стосовно утримання зайво виплачених коштів індексації із заробітної плати педагогічних працівників внаслідок нелічильної помилки\”.

Проте, незаконно стягнену заробітну плату ніхто повертати не збирається. Найбільш відважні вчителі звернулися до районного суду за захистом своїх трудових прав, як це їм і рекомендувала зробити прокуратура. Судова тяганина триває вже близько двох місяців. Якщо спочатку відділ освіти намагався викручуватися і доводити свою точку зору, яка не сумісна з вимогами трудового законодавства, то потім, усвідомивши абсурдність своїх виправдань – зайняв тактику \”увилювання\” та постійного перенесення судових засідань через хвороби та відрядження представників.

Були спроби не пустити вчителів на судові засідання через відмітки в табелі, непрямі погрози в професійному плані, які на загал ніхто звичайно не озвучить.

Вичерпавши всі способи, керівництво відділу освіти вирішило використати перевірений \”регіонівський метод – \”купити\” всіх!!! Спочатку … були вмовляння забрати судові позови, заклики до свідомості педагогів, а потім – прямі пропозиції компенсації коштів, зазначених у судових позовах. Але…вчителі не купилися. Вони вимагають повернути заробітну плату законним шляхом…через банк.

Прикро й інше, що керівництво району, без вказівок якого нічого б не проводилося, та й керівництво відділу освіти так і не визнали своєї вини у вчиненні протиправних дій. Адже образили – 450 людей !!!

І якщо до тих, хто звернувся до суду – їдуть, переконують, спілкуються, то до інших, точніше на інших, ніхто і уваги не звертає. Вони ж бо їх \”васали…\”.

До процесу «переконання» педагогів підключилися всі – від голови райдержадміністрації В.Морозюка і до начальниці освіти та головного бухгалтера. Звісно, що вибір повинні зробити самі вчителі, це їм вирішувати – чи змиритися, понурити голову, чи доводити розпочату справу в суді до винесення рішення.

Вражає й той момент, що керівництво відділу освіти намагається перекласти ношу відповідальності за вчинені протиправні дії щодо відрахування із заробітної плати на простих, рядових бухгалтерів, погрожуючи їм стягненнями із їх заробітної плати всієї суми (287 тисяч гривень). Трудовий кодекс статтями 132, 133 визначає межі матеріальної відповідальності, а також і те, що відповідальність за шкоду, нанесену підприємству зайвими грошовими виплатами несе керівник та його заступник.

КЗпПУ (ст.265 ) передбачено, що особи, винні в порушенні законодавства про працю, несуть відповідальність згідно з чинним законодавством. Доречно було б прочитати керівництву району і ст.175 Кримінального кодексу України щодо відповідальності за безпідставну невиплату заробітної плати, адже якщо є висновок прокуратури, що заробітну плату безпідставно стягнули, отже її ж і безпідставно не виплатили.

Переконана, що дана справа не носить політичного підтексту взагалі, вона просто ще раз підтверджує безвідповідальність та злочинність місцевої влади.

Голова Лановецької РО ВО «Батьківщина»,

Керівник депутатської фракції «Батьківщина» у Лановецькій районній раді

Руслана Кушнір

Попередня

Василь Деревляний виступатиме в ефірі телеканалу ТТБ

Наступна

Управління юстиції взяло до відома інформацію про склад керівних органів «Батьківщини»