• 20 Січня, 2022

Фракція «БЮТ-Батьківщина» вимагає від Генпрокурора розслідувати злочини, скоєні проти Юлії Тимошенко

Заява фракції «БЮТ-Батьківщина»

Фракція «БЮТ-Батьківщина» вимушена заявити: не виконана жодна з наших вимог, які ми виголосили ще місяць тому. Не розслідуване побиття Юлії Тимошенко, причетні до цього особи не притягнуті до відповідальності. Більше того – впродовж останніх днів влада намагається вчергове зламати лідера опозиції Юлію Тимошенко, яка перебуває у харківській лікарні. Користуючись своєю нахабною вседозволеністю, режим вкидає у підконтрольну пресу конфіденційну інформацію щодо стану здоров’я Юлії Тимошенко, проводить цілодобове відеоспостереження у лікарняний палаті, перешкоджає допуску захисників.
 
Усі перелічені факти є прямим порушенням закону, за яке відповідальні особи мають бути покарані.
 
У зв’язку з цим ми, фракція «БЮТ-Батьківщина», звертаємося з відкритою заявою до Генерального прокурора України Віктора Пшонки.
 
Ми вимагаємо:
 
Перше. Припинити аморальну та незаконну відеозйомку в лікарській палаті, де проводиться більшість лікувальних процедур, які пов’язані з необхідністю частково або повністю знімати верхній одяг. Зняти всі три встановлені камери відеоспостереження, притягнути винних посадових осіб до відповідальності.
 
Друге. Припинити незаконне чергування чоловіків-офіцерів на території тимчасового утримання Юлії Тимошенко та проведення лікувальних процедур. Змінити чоловічий склад охорони на жіночий так, як це передбачено законом, та не чинити у такий спосіб психологічний тиск.
 
Третє. Порушити кримінальну справу проти посадових осіб Міністерства охорони здоров’я та Державної пенітенціарної служби України, які всупереч діючому законодавству 14 травня ц. р. розповсюдили в ЗМІ конфіденційну медичну інформацію, яка стосується стану здоров’я та процесу лікування Юлії Тимошенко.
 
Четверте. Провести розслідування факту здійснення тиску на представника клініки Шаріте професора Лутца Хармса шляхом використання його медичних графіків лікування для перешкоджання зустрічам Юлії Тимошенко із захисниками 14 травня ц.р.
 
П’яте. Припинити політичні репресії проти Юлії Тимошенко та інших представників опозиції. Закрити всі абсурдні політично вмотивовані кримінальні справи, порушені проти лідера опозиції, та негайно звільнити Юлії Тимошенко з-під незаконного арешту.
 
Перелічені факти просимо вважати офіційною заявою про злочин.
 
Тому сьогодні ми покидаємо цю залу. Нам є що сповістити людям, нам є що сповістити представникам міжнародних громадських організацій, дипломатичному корпусу, і сьогодні в цій залі працювати ми не будемо. Слава Україні!  

Попередня

Світовий конгрес українців закликав Раду Європи вимагати звільнення Юлії Тимошенко та членів її уряду

Наступна

Володимир Бойко: «Політичні банкрути» заздрять «Батьківщині»