• 19 Січня, 2022

Розгляд скарги Юлії Тимошенко в Європейському суді відбудеться незалежно від рішення по касації

Про це на брифінгу заявив захисник екс-прем’єр-міністра Сергій Власенко, коментуючи чергове перенесення судового засідання на 12 липня.

«Ми маємо достатньо доказів безпідставного і незаконного перенесення слухання справи. Тобто цей суд уже показав себе як упереджений, і є підстави говорити, що ми вичерпали всі можливості правового захисту Юлії Тимошенко в Україні у цій справі», – сказав він.
 
«Судді можуть переносити слухання протягом 10 років безпідставно, не ґрунтуючись на законі, але це не означає, що Юлія Володимирівна буде позбавлена можливості звертатися до європейського суду за захистом своїх прав», – підкреслив Власенко.
 
Захисник також наголосив та тому, що сьогоднішні доводи прокурора про обов’язкову присутність Юлії Тимошенко були безпідставними, оскільки обов’язкова явка підсудної особи має бути лише у суді першої інстанції, «а на касаційному розгляді – це право окремої персони».
 
«Абсолютно зрозуміло, що Янукович не хоче отримати будь-яке рішення касаційного суду, яке повністю відкриє двері скарзі Юлії Тимошенко до Європейського суду і зніме всі перешкоди до розгляду скарги 28 серпня 2012 року», – сказав він.
 
Сергій Власенко вкотре наголосив, що всі порушені проти Юлії Тимошенко кримінальні справи носять виключно політичних характер.
 
«Головна мета всіх цих кримінальних справ – усунути Тимошенко від політичного життя України і позбавити її можливості бути обраною на парламентських виборах 2012 року», – сказав він.

Попередня

Праймеріз імені Ющенка-Наливайченка ховали у кущах

Наступна

Василь Деревляний виступатиме в ефірі телеканалу ТТБ