• 2 Липня, 2022

З районної конференції вчителів у Монастириськах: було нудно і гидко

Традиційна конференція вчителів району, яка щорічно відбувається напередодні нового навчального року 29 серпня, чомусь, на жаль, була брутально перетворена на суцільну пропаганду кандидата в народні депутати Верховної Ради України по Теребовлянському виборчому округу №166 Надію Хоптян.

Та цього і слід було чекати. Адже ще заздалегідь до цього зібрання представники влади «опрацьовували» педагогів своїми «ідеями», своїм «баченням» того, як мають розвиватися передвиборчі і виборчі баталії 28 жовтня 2012 року і яким має бути їхній результат.

Судіть самі. Уже при вході в залу районного комунального палацу культури роздали освітянам 400 анкет. Учителі мали дати відповідь на питання, за кого проголосують: за Надію Хоптян, яка працює головою Гусятинської районної ради, проживає в м. Києві, а балотується по Теребовлянському виборчому округу від влади, чи Михайла Апостола – єдиного кандидата від Об’єднаної опозиції. Це вони мали зробити за час роботи конференції. А ще тут були сільські голови, працівники культури, медицини з усіх районів, які входять до округу. Всі вони з’їжджалися легковиками, автобусами.

Хвалебні оди на адресу гаранта Конституції Януковича, голови Тернопільської обласної державної адміністрації Хоптяна і його дружини звучали з уст більшості виступаючих. Мовляв, Гусятин – завдяки голові РДА пані Хоптян – за два останні роки перетворився ледь не на казковий рай: усе тут є – і фантастичні результати по всіх галузях економіки, і повсякденна турбота про людей, не кажучи вже про славнозвісні «від стабільності до добробуту».

А підсумок щодо людей, яких зігнали наче якесь бидло й утримували в залі майже чотири години, такий: втрачений час, зіпсовані нерви і крайнє обурення від такого ставлення.

На суцільний потік записок до секретаріату так ніхто і не відповів. На спроби присутніх з зали задати питання щодо зарплат і премій у відповідь почулося лишень грізне мичання голови районної державної адміністрації.

Та учасники конференції не так дивувалися виступам заступника голови ОДА, начальника управління освіти п. Запорожана, який договорився до того, що нинішня влада нібито щомясічно додає пенсіонерам по 102 гривні, при цьому відверто агітуючи за «маму», як Монастириського міського голови В.Геди. Цей товариш виступав двічі. Сказав, що в жодній партії не був. Надії Хоптян вручав квіти, вихваляв як кандидата у народні депутати, адже є її довіреною особою. А насамкінець голослівно заявив: «Не переживайте! Ми зробимо вам перемогу!».

Словом, районну педагогічну конференцію було перетворено в агітаційний центр… Нахабно і цинічно…

Підсумовуючи вищесказане, можна відмітити наступні порушення організаторами учительської конференції Закону «Про вибори народних депутатів України», а саме:

1) частина 21 статті 74 – кандидатам у депутати забороняється використовувати для проведення передвиборної агітації службові чи виробничі наради.

А 29 серпня відбулася конференція учителів, на якій розглядалися виробничі питання;

2) пункт 1 частини 21 статті 74 – кандидатам у депутати, які займають посади в органах державної влади, органах місцевого самоврядування, забороняється використовувати для агітації посадових та службових осіб органів державної влади, органів місцевого самоврядування.

Агітаційну ж роботу стосовно кандидата Н.Хоптян, яка є головою Гусятинської районної ради, на конференції проводили посадові особи органів державної влади та місцевого самоврядування, а саме: голова районної державної адміністрації І.Білик та міський голова В.Геда;

3) пункт 2 частини 1 статті 74 – участь у передвиборній агітації забороняється у робочий час посадовим і службовим особам органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування;

Тут – без коментарів.

4) частина 5 статті 76 – не допускається реєстрація довіреними особами кандидатів у депутати посадових осіб органів місцевого самоврядування.

На конференції ж міський голова повідомив про те, що є довіреною особою кандидата Надії Хоптян;

5) частина 9 статті 68 – оплата за орендоване приміщення для проведення «конференції»-передвиборчої агітації здійснювалася не з виборчого фонду кандидата.

…Аналізуймо і робімо висновки, панове виборці!

Автор публікації – педагог однієї зі шкіл Монастириського району, який був присутній на конференції вчителів району, 29 серпня (ім\’я та прізвище атора не вказано через можливий тиск, погрози, або витрату роботи, зумовлену висвітленням даної інформації).

Попередня

Прокуратура має дати оцінку очевидним порушенням Закону про вибори сім\’єю та оточенням Хоптянів

Наступна

Влада всіма засобами прагне відсторонити Юлію Тимошенко і Юрія Луценка від політичної діяльності, – Кожем’якін