• 5 Грудня, 2021

Арсеній Яценюк і Олег Тягнибок представили у Тернополі єдиних, узгоджених кандидатів від опозиції

У Тернополі під час велелюдного мітингу на Театральній площі голова Ради Об’єднаної опозиції ВО «Батьківщина» Арсеній Яценюк і лідер ВО «Свобода» Олег Тягнибок представили 5 узгоджених кандидатів у мажоритарних округах Тернопілля.

На зустріч з опозиційними лідерами зібралися понад 5 тисяч жителів Тернопільщини. Під час зустрічі відбувся телеміст із жителями інших районів області.

Але це було пізніше, увечері. В день же відбулася прес-конференція Арсенія Яценюка.

\"\"

У ході розмови з місцевими журналістами Арсеній Яценюк підкреслив, що в новому парламенті буде ухвалено закон про порядок імпічменту президента, і тимчасова спеціальна комісія з питання усунення президента Януковича від влади буде розглядати позов проти чинного президента, який подала до суду Об’єднана опозиція. «Подання цього позову – це перший крок до імпічменту президента Януковича», – наголосив він.

Арсеній Яценюк повідомив, що отримав ухвалу Вищого адміністративного суду про повернення без розгляду позову опозиції проти президента Януковича. «Ми зараз розглядаємо можливість звернення з даним позовом до Європейського суду з прав людини», – наголосив він.

Він підкреслив, що опозиція зібрала чіткий перелік юридичних звинувачень проти чинного президента. Арсеній Яценюк наголосив, що позов складається з 16 пунктів звинувачень президента Януковича в порушенні чинної Конституції, «починаючи з того, коли президент Янукович підписав харківські угоди, підписав закон України про мови та Податковий кодекс, який знищив 300 тис підприємців, підписав пенсійну реформу, яка підвищила пенсійний вік і порушила принцип справедливості нарахування пенсії, тиснув на суддів Конституційного суду і отримав повноваження, на які він не обирався в 2009 році, відмовився заветувати закон України про державний бюджет, який порушував основні соціальні права пільговиків. Не кажучи вже про низку кадрових призначень, про утиски свободи слова, про політичні переслідування», – підкреслив Арсеній Яценюк.

До речі, напередодні під час прес-конференції у Львові він нагадав, що нещодавно працівники ВАСУ намагалися знищити майже 500 тисяч заяв громадян про приєднання до позову проти президента Януковича, які були зібрані під час акції «Україна проти Януковича». «На Заході і на Сході українці не боялись не просто підписувати позовні заяви, але й залишати своє прізвище, ім’я, залишати свої паспортні дані, місце проживання. Вони висловили свою позицію проти цього режиму», – наголосив він.

Повертаючись до тернопільської прес-конференції лідера виборчого списку Об’єднаної опозиції ВО «Батьківщина», варто також згадати про його окреме акцентування уваги на «валютній тривозі» останніх днів.

Арсеній Яценюк нагадав, що з трибуни Верховної Ради звернувся до прем’єр-міністра Азарова з вимогою доповісти в парламенті про становище гривні. «І після того Верховна Рада зразу вирішила не працювати в п’ятницю, щоб не запрошувати прем’єра, аби він не давав відповідь на дуже конкретні і чіткі питання, що буде з курсом», – додав голова Ради Об’єднаної опозиції.

Арсеній Яценюк наголосив, що за останній рік Україна втратила майже $10 млрд. золотовалютних резервів, і Міжнародний валютний фонд прогнозує подальше скорочення чистих валютних резервів.

У той же час, наголосив він, за останні 2,5 роки влада запозичила загалом $24 млрд., збільшивши державний борг вдвічі. «У нас негативне сальдо поточного рахунку платіжного балансу. Тобто в Україну заходить на 11 млрд. менше валюти, ніж виходить», – додав Арсеній Яценюк.

«На 11 млрд. валюти менше заходить, 10 млрд. доларів вже «профукали» із золотовалютних резервів, 24 млрд. доларів позичили. Як можна втримати курс?» – наголосив він.

«Влада буде робити все для того, щоб втримати якимось чином курс гривні до кінця поточного року, а втримати його можна тільки одним шляхом – далі «зливати» всі золотовалютні резерви. Після виборів в Україні гривня буде девальвувати», – підкреслив Арсеній Яценюк.

При цьому, зазначив він, нинішній уряд не знає, що робити в цій ситуації, адже Кабмін понад два роки працює без програми дій. «За два роки прем’єр Азаров і президент Янукович не спромоглись затвердити програму дій уряду», – наголосив голова Ради Об’єднаної опозиції.

Натомість Об’єднана опозиція «Батьківщина» розробила чіткий план змін в економіці, наголосив Арсеній Яценюк. Першим кроком він назвав скасування Податкового кодексу, а також скорочення кількості податків до 7 замість нинішніх 135.

Другий пункт – це негайне підписання Угоди про зону вільної торгівлі з ЄС: «Нам потрібні ринки, нам потрібні капітали», – підкреслив Арсеній Яценюк.

Наступними він назвав програму створення робочих місць, а також боротьбу з корупцією. «Це наш рецепт із чотирьох пунктів», – наголосив Арсеній Яценюк.

А далі був мітинг. Було представлення мажоритарних кандидатів, були запитання від людей, та спершу, звісно ж, – виступи самих опозиційних лідерів: А.Яценюка і О.Тягнибока.

\"\"

«Мало хто вірив, що українські демократи об’єднаються. Що на усі 225 округів виставлять єдиного узгодженого кандидата. Але ми це зробили. Коли ми говоримо про вибір 2012 року, ми як опозиція хочемо зробити Україну європейською державою, вони – азійською. Ми кажемо, що має бути одна державна мова, вони не можуть вивчити жодної. Ми як опозиція знаємо як подолати корупцію, вони теж знають, вони цю корупцію очолили. Вони цю країну грабують», – сказав під час свого вступного слова Арсеній Яценюк.

\"\"

«Ми, як опозиція, знаємо про те, яка повинна бути освіта, яка повинна бути медицина, що треба зробити в соціальному секторі, який повинен бути розмір пенсії, заробітної платні, як створити робочі місця в країні…І тому ми об’єднались. Ми об’єднались для того, щоб Україна відчула, що є не просто шанс, а до України йдуть справжні зміни, йдуть нові люди, з новими ідеями, з сильною ідеологією і з дійсно бажанням. В першу чергу з громадянським людським бажанням, щоб довести, що ми країна, яка заслуговує на зовсім інше життя. Довести, що ми є люди, які повинні бути взірцем на теренах Східної Європи, довести, що ми держава, яка має справжнє майбутнє», – продовжив лідер виборчого списку «Батьківщини».

Арсеній Яценюк повторив те, що за кілька годин до того сказав на прес-конференції: в новому парламенті «Батьківщина» працюватиме спільно зі «Свободою» (як, до речі, і під час самих виборів, коли обидві опозиційні сили допомагатимуть одна одній в боротьбі з фальсифікаціями), а першим ухвалять закон про імпічмент Януковичу.

«І перший під імпічмент піде антиукраїнський і антидержавний президент Янукович. Другий закон я називаю законом про безробіття Чечетова. Відповідно до цього закону буде введена кримінальна відповідальність за голосування чужими картками, і буде введена система особистого голосування кожним народним депутатом», – заявив Арсеній Яценюк.

Також опозиція має намір ухвалити закон, який регламентуватиме відкликання народного депутата. «Працюєш – будеш депутатом, не працюєш – здай мандат, і на твоє місце прийде інший. Це базові три закони, які ми приймемо», – сказав Арсеній Яценюк.

Лідер ВО «Свобода» Олег Тягнибок наголосив, що цьогорічні вибори до парламенту – шанс, коли можна позбутися кримінально-олігархічних кланів. «Сьогодні усім українцям потрібно згуртуватися та не дати знищити нашу державність. Бо в єдності – наша сила, наша воля та наш дух, який, ми, українці, повинні відстояти. Зараз вибори є чорно-білими, і якщо ми хочемо української України, то повинні голосувати за кандидатів від об’єднаних сил опозиції», – зазначив під час виступу голова ВО «Свобода».

\"\"

Олег Тягнибок підтвердив, що вже розроблений спільний план дій після того, як політичні сили Об’єднаної опозиції і ВО «Свобода» прийдуть до парламенту: «Перш за все це ухвалення закону про імпічмент президенту. Цей режим Януковича повинен піти геть з України».

\"\"

Лідери об’єднаних сил опозиції відповідали на запитання краян у форматі відеозв’язку та прямих включень із десяти районних центрів Тернопільщини, а також представили громаді краю єдиних узгоджених кандидатів в одномандатних виборчих округах області. Зокрема, від ВО «Батьківщина» ними є: перший заступник голови ТОО ВО «Батьківщина» Володимир Бойко (виборчий округ №165), член Бюро ТОО ВО «Батьківщина» Михайло Апостол (виборчий округ №166), екс-голова Тернопільської ОДА, член партії «За Україну!» Іван Стойко (виборчий округ №167), від ВО «Свобода» – голова обласної організації партії Олексій Кайда (виборчий округ №163) та заступник голови обласної «Свободи» Михайло Головко (виборчий округ №164).

Попередня

Історія з боргами ЄЕСУ – це передвиборна провокація влади, – заява Об’єднаної опозиції «Батьківщина»

Наступна

Екс-співкамерниця Юлії Тимошенко розповіла про тиск тюремників