• 23 Жовтня, 2021

Опозиція робитиме все для звільнення Тимошенко і Луценка та проведення змін, з якими йшла на вибори

Одне із завдань опозиції в новому парламенті – зупинити політичні переслідування в Україні і звільнити Юлію Тимошенко і Юрія Луценка.
Про це у вівторок, 20 листопада, заявив голова Ради Об’єднаної опозиції «Батьківщина» Арсеній Яценюк журналістам біля Апеляційного суду Києва, де розглядалася скарга на вирок Юрія Луценка.

Він зазначив, що суди над Юлією Тимошенко та Юрієм Луценком та останні справи, коли за допомогою судів в кандидатів у депутати вкрали перемогу на виборах, вкотре засвідчили, що в Україні немає судової системи.
 
«Зрозуміло, що ні новий Кримінально-процесуальний кодекс, ні судова реформа, яка була проведена Януковичем, не мають нічого спільного з чесним правосуддям. Правосуддя повністю залежне. Залишилось лише приміщення суду, чоловіки у мантіях і купа паперів, які називаються законами. Але чесного, справедливого і незалежного суду немає», – наголосив він.
 
Арсеній Яценюк наголосив, що сьогодні в парламенті Партія регіонів вкотре відмовилась розглядати внесений опозицією закон про амністію, що передбачає звільнення 13 тисяч засуджених, в тому числі політичних в’язнів.
 
«Регіоналам» і Януковичу це не потрібно. Їм потрібно всіх залякувати і всіх тримати по тюрмам. Це ще одне свідчення, що «регіонали» і Янукович не готові до жодних компромісів», – підкреслив Арсеній Яценюк.
 
«У нас немає і не буде з ними жодних компромісів, тому що ми вимагаємо, щоб Партія регіонів і Янукович зупинилися в арештах і ув\’язненнях своїх політичних опонентів», – наголосив він.
 
Арсеній Яценюк нагадав, що нещодавно прем\’єр-міністр Азаров зробив заяву про готовність до діалогу з опозицією. «Ми також готові до діалогу, але звільніть тих, хто повинен брати участь у цьому діалозі – це Тимошенко і Луценко. Ми тоді всі сядемо за стіл, а не з-за грат будемо вести діалог», – підкреслив голова Ради Об’єднаної опозиції.
 
«Абсолютно зрозуміло, що цей суд нічого не вирішить. Тому ми як парламентська опозиція будемо робити все, щоб не тільки прийняти закони, але й діючи всіма політичними засобами тиску, звільнити Тимошенко і Луценка та провести всі ті зміни, з якими ми йшли на парламентську кампанію», – наголосив Арсеній Яценюк.
 
Під час судового засідання Арсеній Яценюк зміг поспілкуватися із Юрієм Луценком.
 
В інтерв’ю журналістам голова Ради Об’єднаної опозиції зазначив, що колишній міністр внутрішніх справ «в курсі всіх подій».
 
«Молодець, тримається. Розмовляли про політику, про те, що треба заходити в парламент і там боротись. Обговорювали ті перші кроки, які є у плані роботи ВО «Батьківщини». Він поділився також цікавими думками, які повинні бути наступні кроки Об’єднаної опозиції щодо місцевих виборів, щодо відстоювання програмних засад, з якими ми йшли на вибори», – сказав голова Ради Об’єднаної опозиції.
 
«Він обґрунтовано веде дискусію з прокурорами і суддями, заявляє юридично обгрунтовані клопотання. І це важливо для стенограми суду, щоб потім в Європейському суді з прав людини, де буде розглядатися ця справа, всі ці заяви і клопотання Луценка використались на його сторону. І це дасть підстави для Європейського суду з прав людини винести рішення на користь Луценка», – додав Арсеній Яценюк.

Попередня

Юлія Тимошенко закликає скасувати новий КПК

Наступна

Звернення Юлії Тимошенко з нагоди Дня Свободи