• 26 Січня, 2022

Звернення Олександра Тимошенка до Президента США Барака Обами та лідерів країн світу

Перш за все, я хочу висловити слова подяки за вашу підтримку демократичних засад розвитку України та солідарність з лідером опозиції Юлією Тимошенко, іншими політичними в’язнями, котрі вже більше року знаходяться в «катівнях Януковича».

Я сподіваюсь, що анулювання візи та заборона на в’їзд до США для першого заступника Генерального прокурора України Рената Кузьміна стане першим практичним кроком до повномасштабних дій США та країн Заходу у справі впровадження санкцій щодо осіб, які причетні до політичних репресій в Україні. Таких рішучих дій в Україні чекали вже давно. Міжнародна спільнота має всі важелі для того, щоб зупинити процес перетворення України у тоталітарну країну, в якій народ знаходиться на межі зубожіння. Демократичні країни можуть допомогти відновити справедливість в Україні. В цьому зв’язку я звертаюсь до Вас з проханням:
 
1. Анулювати візи та заборонити в’їзд до країн заходу всім представникам режиму Януковича, причетним до організації політичних репресій, в першу чергу – Януковичу, Пшонці, Хорошковському та понад 50 особам, прізвища яких передані представниками української опозиції урядам країн.
 
2. Провести всебічний аналіз корупційної діяльності представників режиму Януковича щодо відмивання нажитих злочинним шляхом коштів в сумі більше 52 млрд. доларів США та  виведення цих коштів протягом 2010-2012 років з України в банки західних країн.
 
3. Дати належну оцінку фальсифікації парламентських виборів в Україні 29 жовтня 2012 року та висловити своє ставлення до процесів фальсифікації.
 
4. Вимагати від України неухильного виконання вимог резолюції Парламентської асамблеї Ради Європи щодо України від 3 жовтня 2012 року стосовно звільнення політичних в’язнів та дотримання прав і свобод людини в Україні.
 
5. Провести медичний огляд та дати оцінку дій колишнього майора Державної служби охорони Миколи Мельниченка щодо укривання від громадськості відомостей, які можуть містити дані щодо діяльності вищих службових осіб держави Януковича, Азарова, Литвина можливих організаторів політичних переслідувань та корупційних дій. Пана Мельниченка, який, ймовірно, перейшов на службу до Рената Кузьміна та режиму Януковича, прошу позбавити політичного притулку в США та заборонити йому в’їзд на територію США та інших країн, а також вилучити всі записи для повного об’єктивного дослідження.
 
6. Доручити Trout Cacheris, PLLC (США), Akin Gump Strauss Hauer & Feld та іншим аудиторським компаніям, що проводили аудит Уряду Тимошенко, провести усесторонній та максимально об’єктивний аудит діяльності уряду Азарова за період 2010-2012 років, у першу чергу щодо корупційних дій урядовців президента Януковича при використанні державних коштів на спорудження об’єктів Євро-2012, будівництві та закупівлі міністром Бойком бурових вишок , операцій з незаконною продажею зерна, газу та інших товарів.
 
7. Забезпечити неухильне виконання рішення Сенату США №466 щодо ситуації в Україні та прискорити розгляд цього питання Конгресом США.
 
Сподіваюсь на ваше розуміння і підтримку, бо це є запорукою подальшого демократичного розвитку України, припинення політичних переслідувань керівників опозиційних сил в Україні, забезпечення європейського шляху розвитку країни. Не зволікайте. Кожна хвилина зволікання – це сповзання України в тоталітаризм.
 
Голова Ради МГО «Батьківщина»                                                                 
Олександр Тимошенко

Попередня

Добрі справи під силу справжньому Апостолу

Наступна

Фракція «Батьківщина» обрала керівництво