• 29 Вересня, 2021

Юлія Тимошенко: Призначення Януковичем уряду – продовження політики монархізації країни

Сьогодні Янукович призначив новий склад Кабінету міністрів, однак, це нічого не означає, оскільки за все, що відбувається в країні – складну економічну та політичну ситуацію, сповзання країни подалі від демократії до авторитаризму, – відповідає сам Янукович.

Тезу про продовження політики монархізації країни яскраво підтверджує присутність членів Сім’ї Януковича на всіх ключових посадах у силових та фінансових структурах уряду.
 
Це дуже загрозлива для України тенденція, яку «Freedome House» у своєму останньому звіті називає familyзацією влади.
 
Скажу відверто, що після оголошення складу уряду Януковича мені стало щиро жаль Миколу Азарова, оскільки він лише номінально займає посаду керівника уряду та не є  фактичним прем’єр-міністром.
 
Сьогодні Янукович фактично призначив два уряди: перший – з прем’єром Арбузовим, якому де-факто будуть підконтрольні усі міністри, а другий – уряд у складі одного Азарова, в якого є гарний портфель, але немає підлеглих – це приблизно, як мати генеральські погони, але залишитися без армії.
 
В уряді ще фігурує представник так званої «групи РосУкрЕнерго» – Юрій Бойко. Звісно, в нього є кошти, відмиті від оборудок щодо купівлі газодобувних вишок, є також сумнозвісний фахівець з питань LNG терміналів – іспанський лижний інструктор, – однак, справжньої влади в Бойка немає.
 
Аналіз складу цього уряду ще раз підтверджує тезу про те, що Сім’я Януковича в цій конкуренції перемогла олігархів.
 
Також зазначу, що спроби піар-служби Банкової, яка вже почала позиціонувати цей уряд як уряд технократів, розумних людей, не зможуть ввести в оману, оскільки люди знають ціну цим \”технократам\”, які насправді є справжніми казнокрадами і такими їх вже давно знає країна.
 
Тобто сьогодні нічого нового чи кардинального не відбулося і не могло відбутися, оскільки зараз країною править Сім’я. Зміни можливі лише без Януковича.

Попередня

ЗАЯВА з приводу бездіяльності голови Тернопільської обласної державної адміністрації Хоптяна В.А.

Наступна

Олександр Турчинов: Опозиція готує пакет законопроектів, з якими йшла на вибори