• 25 Травня, 2022

Рада підтримала ініційований опозицією законопроект щодо боротьби із корупцією в держструктурах

373 народні депутати проголосували за ухвалення в цілому проекту закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реалізації державної антикорупційної політики» (№ 2837), ініційованого опозицією.

Цей законопроект щодо боротьби з корупційною діяльністю в органах державної влади, який дозволить створити ефективну систему протидії корупції на всіх рівнях діяльності органів державної влади та органів місцевого самоврядування, додаткові умови для залучення громадськості до процесу формування та реалізації державної політики у сфері запобігання і протидії корупції, а також забезпечити реалізацію права громадян на одержання інформації щодо здійснення заходів у сфері запобігання та протидії корупції.

Законопроект спрямований на виконання міжнародних зобов’язань у рамках Плану дій щодо лібералізації Європейським Союзом візового режиму для України.

Депутат від фракції «Батьківщина» Павло Петренко з парламентської трибуни наголосив, що законопроект розширює коло родичів держслужбовців, які в обов\’язковому порядку декларуватимуть свої доходи та витрати.

«Однією із основних проблем було те, що держслужбовці найвищого рівня згідно з їхніми деклараціями не мають нічого, тоді як їхні родичі є дуже успішними бізнесменами з величезними статками, які з\’явилися незрозуміло звідки. Цей законопроект унеможливить подальше надання недостовірної інформації, і всі родичі декларуватимуть свої доходи, витрати та майно», – зазначив він.

Цим законопроектом також знижується норма витрат, які підлягають декларуванню, – із 150 до 80 тисяч гривень.

Павло Петренко наголосив, що законопроект передбачає оприлюднення Єдиного реєстру корупційних правопорушень. За його словами, міністерство юстиції вже протягом двох років веде цей реєстр, в якому вказує інформацію про корупційні правопорушення держслужбовців всіх рівнів, проте цей документ є засекреченим:

«Верховна Рада своїм рішенням прописала, що відтепер цей реєстр є офіційним та підлягає оприлюдненню. Тобто кожен громадянин зможе з ним ознайомитися та побачити, які корупційні правопорушення вчинив конкретний чиновник».

Проектом закону також запроваджується Інститут антикорупційної експертизи всіх нормативних актів, а висновки цієї експертизи підлягають оприлюдненню. Експертиза тих актів, які стосуються органів виконавчої влади, проводитиметься Міністерством юстиції, а в Верховній Раді це робитиме профільний комітет. 

Окрім того, підкреслив Павло Петренко, відтепер держслужбовці повинні будуть декларувати свої доходи та витрати ще протягом року після звільнення із займаної посади.

http://byut.com.ua

Попередня

Опозиція вимагає негайно розглянути в парламенті питання про створення ТСК щодо незаконного арешту та ув’язнення Юлії Тимошенко і Юрія Луценка

Наступна

Опозиція вимагає кримінальну відповідальність за закриття медичних закладів