• 3 Липня, 2022

Влада перешкоджає скасуванню незаконного вироку Юлії Тимошенко у «газовій справі»

Влада, маніпулюючи судовою системою, продовжує штучно перешкоджати Юлії Тимошенко домагатись скасування незаконного вироку у газовій справі.

Про це заявив захисник лідера опозиції Сергій Власенко вчора на прес-конференції.

За словами Власенка, після подачі 1 серпня захистом скарги Тимошенко до Верховного суду щодо скасування політично мотивованого незаконного вироку у газовій справі, Вищий спеціалізований суд мав три дні на те, щоб або встановити, що у заяві є якісь недоліки, або передати цю справу на розгляд колегії суддів Вищого спеціалізованого суду для вирішення питання щодо передачі скарги до Верховного суду.
 
Захисник зазначив, що цей триденний термін закінчився у понеділок.
 
За його словами, 6 серпня захиснику Тимошенко Олександру Плахотнюку повідомили у Вищому спеціалізованому суді, що у скарзі немає недоліків. Водночас Плахотнюк паралельно подав письмову заяву з аналогічним питання. «І яким же було наше «здивування», коли рівно за п’ять хвилин після передачі письмової заява Плахотнюку передзвонили і сказали, що вони помились і у заяві є недоліки», – сказав Сергій Власенко.
 
Він додав, що захиснику відмовились надати копію ухвали, посилаючись на те, що її відправили Юлії Тимошенко у Качанівську колонію.
 
«Таким чином на сьогоднішній день Вищий спеціалізований суд в абсолютно незаконний спосіб перешкоджає Юлії Тимошенко у передачі її скарги до Верховного суду. Основна мета цих дій проста – вони розуміють, що юридично у них немає іншої моделі поведінки, окрім як передати скаргу у Верховний суд, а у Верховного суду немає іншої моделі поведінки окрім як скасувати незаконний вирок. Тому вони зараз роблять спробу гратися у політичні ігри: вони хочуть вручити цю ухвалу Тимошенко у той момент, коли у неї не буде захисників, щоб вона не встигла усунути так звані «недоліки», і це дасть їм можливість повернути скаргу без розгляду», – сказав Сергій Власенко.
 
При цьому він повідомив, що станом на сьогодні екс-прем’єр не отримала цей документ. 
 
«Все це робиться з єдиною метою – позбавити Тимошенко можливості перегляду незаконного рішення Верховним судом», – переконаний захисник.
 
Він також додав, що захист Юлії Тимошенко сьогодні подає заяву до Вищого спеціалізованого суду від імені захисту та самої Тимошенко з вимогою якнайшвидше надати їй та захисникам ухвалу про усунення так званих недоліків та заяву з вимогою надати можливість ознайомитись з усіма документами, які є на сьогоднішній день у Вищому спеціалізованому суді по цій справі.
 
«Такі заяви будуть подаватися до Вищого спеціалізованого суду щодня», – зазначив Власенко. 
 
Він повідомив, що у разі, якщо влада продовжуватиме подібні дії, захист звернеться з відповідною заявою до Комітету міністрів Ради Європи, який на сьогодні наглядає за виконанням рішень Європейського суду з прав людини з вимогою надати владі України обов’язкові до виконання вказівки щодо виконання рішення ЄСПЛ.

Попередня

Партійна родина «Батьківщина» вітає молодят!

Наступна

Печерський суд вкотре підтвердив, що обслуговує інтереси влади, – заява прес-служби «Батьківщини»