• 2 Липня, 2022

Політичні репресії в Україні продовжуються, – захист Юлії Тимошенко

Суддя Київського районного суду міста Харкова Костянтин Садовський знову не розглянув клопотання Юлії Тимошенко про закриття справи щодо ЄЕСУ і переніс засідання на 23 вересня.

На судовому засіданні захисник Юлії Тимошенко Сергій Власенко повідомив, що захист вимагає розглянути клопотання лідера опозиції та задовольнити його у повному обсязі без участі Юлії Тимошенко.

Захисник нагадав судді Садовському, що так звана справа ЄЕСУ вже отримала належну правову оцінку і була закрита в 2005 році відповідно до чинного законодавства за відсутністю в діях Юлії Тимошенко складу злочину.
 
«У 2005 році справа була закрита, і постанова про закриття підтверджена ухвалою ВСУ, який проаналізувавши постанову, надав правову оцінку», – підкреслив Сергій Власенко.
 
Він нагадав, що ЄСПЛ давно вже цікавиться тим, що суддя Садовський розглядає закриту відповідними органами справу.  
 
Сергій Власенко зазначив, що «рішенням Європейського суду арешт лідера опозиції визнаний суддівським свавіллям», а питання Юлії Тимошенко розглядалося на червневій сесії ПАРЄ, яка затвердила звіт спеціального доповідача Парламентської асамблеї Ради Європи пана Омтзігта (Пітер Омтзігт), у якому Юлія Тимошенко називається політичним в\’язнем, і звернув увагу судді на п. 64 доповіді Пітера Омтзігта, де йдеться про те, що влада продовжила кримінальне переслідування Юлії Тимошенко, коли зрозуміла, що обвинувачення по «газовій справі» виявилося неспроможним.
 
«Нормальний суд навіть не розглядав би цю справу, тим більше з порушенням підсудності», – підкреслив захисник і попросив суддю Садовського розглянути клопотання Юлії Тимошенко та захистити її права. Власенко підкреслив, що лідер опозиції навіть теоретично не могла бути причетною до справи «про усні вказівки», оскільки у той час не працювала в ЄЕСУ, а була народним депутатом.
 
«Не треба політичних репресій напередодні саміту у Вільнюсі», – наголосив захисник.
 
Він нагадав, що припинення політичних репресій є однією з умов, від виконання яких залежить доля підписання Угоди про асоціацію між Україною та ЄС.
 
Усупереч аргументам захисту та вимогам «старого КПК», суддя знову переніс судове засідання на 23 вересня.
 
Захист вважає такі дії продовженням політичних репресій. «У той час, коли український парламент робить усе, щоб ухвалити євроінтеграційні закони, цей суд доводить, що політичні репресії в Україні продовжуються», – заявив журналістам Сергій Власенко.

Попередня

Рішення Вищого спецсуду є свідченням повної деградації судової системи, – заява ВО «Батьківщина»

Наступна

Завдяки втручанню народного депутата, Білокриницьку школу залишать у спокої