• 19 Січня, 2022

Парламентський Комітет прийняв рішення щодо покращання транспортної інфраструктури Тернопільської області

Сьогодні 20 листопада у Києві відбулося засідання Комітету Верховної Ради з питань транспорту та зв’язку. Основною метою засідання було прийняття рішення по результатах виїзного засідання Комітету, яке відбулося у Тернополі 18 жовтня. Нагадаємо, що згадане виїзне засідання у Тернополі було ініційоване народним депутатом України, членом транспортного Комітету Василем Деревляним щодо проблем стану автомобільних та залізничних доріг, аеропорту, а також транспортного сполучення на Тернопільщині.

Як наголосив голова Комітету з питань транспорту та зв\’язку,  Тернопільська область має стати макетом в масштабах України втілення ініціатив щодо покращення стану доріг, зв’язку, транспортного сполучення, перевезення пасажирів та вантажів.

Оскільки під час виїзного засідання, яке відбулося 18 жовтня у Тернополі представники влади не були фундаментально готові до обговорення анонсованих проблем, голова Комітету дав час та можливість місцевим чиновникам підготуватися ретельніше. Під час засідання були присутні представники виконавчої гілки влади обласної ради та міста Тернополя. Врахувавши зауваження висловлені на виїзному засіданні у Тернополі, перший заступник голови ОДА виступив з короткою доповіддю.

В ході обговорення слово мав народний депутат Василь Деревляний як ініціатор розгляду даних питань та представник Тернопільщини. Народний депутат передусім подякував своїм колегам – членам Комітету за участь в засіданні та увагу до проблем Тернопільської області.

\"\"

«Я прошу підтримати проект рішення щодо стану законодавчого забезпечення розвитку транспортної інфраструктури Тернопільської області і вкотре дякую за увагу до проблем Тернопілля», – підкреслив політик.

Також народний депутат адресував запитання до Міністра інфраструктури: чи будуть внесені питання проекту рішення, які потребують фінансування у бюджеті 2014 року. Міністр ствердно відповів, що всі фінансові питання, погоджені Комітетом будуть враховані при формуванні бюджету-2014.

\"\"

«За» проект рішення щодо стану законодавчого забезпечення розвитку транспортної інфраструктури Тернопільської області проголосували всі 15 присутніх членів Комітету з питань транспорту та зв’язку.

До вашої уваги проект рішення щодо стану законодавчого забезпечення розвитку транспортної інфраструктури Тернопільської області:

«Виходячи з нагальності вирішення питань щодо законодавчого забезпечення розвитку транспортної інфраструктури Тернопільської області, подолання негативних явищ, покращення ситуації в області, Комітет Верховної Ради України з питань транспорту і зв’язку вважає за можливе:

1. При підготовці до другого читання проекту Закону України про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реформування системи управління автомобільними дорогами загального користування (реєстраційний номер 2536а-1) вивчити та врахувати пропозиції висловлені учасниками засідання.

2. Рекомендувати Кабінету Міністрів України:

2.1 Внести на розгляд Верховної Ради України проект Закону України щодо фінансування дорожнього господарства, передбачивши створення Державного дорожнього фонду, з урахуванням передачі до сфери управління обласних державних адміністрацій автомобільних доріг загального користування місцевого значення.

2.2 При формуванні проекту Закону України про Державний бюджет України на 2014 та наступні роки передбачити:

 фінансування дорожнього господарства в повному обсязі за рахунок джерел, визначених законодавством;

 кошти на придбання пасажирського рухомого складу залізничного транспорту, відповідно до статті 10 Закону України «Про залізничний транспорт»;

субвенцію для компенсації в повному обсязі втрат доходів від перевезень пільгових категорій пасажирів.

2.3 Внести на розгляд Верховної Ради України проекти законів України про автомобільний транспорт (нова редакція), про перевезення на таксі.

2.4 Прискорити прийняття оновленої Концепції Державної програми розвитку аеропортів.

3. Рекомендувати Міністерству інфраструктури України:

3.1 Визначити стимулюючі механізми для суб’єктів авіаційної діяльної щодо розвитку внутрішньодержавного авіасполучення та розвитку регіональних аеропортів.

3.2 Прискорити заходи з виконання п. 40.1, 40.2, 40.3. Плану заходів Державної програми активізації розвитку економіки на 2013-2014р. щодо оновлення рухомого складу.

4. Рекомендувати Державному агентству автомобільних доріг України:

4.1 Вжити заходів щодо ліквідації аварійно-небезпечних ділянок та місць концентрації ДТП на автомобільних дорогах Тернопільської області.

4.2 Прискорити роботу з виконання розпорядження Кабінету Міністрів України від 11.10.2007 р. № 735 та у фінансових планах на 2014-2016 рр. передбачити необхідні кошти для виконання капітального ремонту асфальтобетонного покриття об’їзної дороги м. Тернопіль.

4.3 Вжити заходів для покращення транспортно – експлуатаційного стану автомобільних доріг загального користування Тернопільської області, першочергово доріг державного значення Львів – Тернопіль, Стрий – Тернопіль – Кіровоград – Знам’янка, Доманове – Ковель – Чернівці – Теребляче на ділянці Тернопіль – Кременець та обході м. Теребовля.

5. Рекомендувати Державній адміністрації залізничного транспорту України:

5.1 Розглянути можливість відновлення руху скасованих пасажирських поїздів з урахуванням оновлення пасажирського рухомого складу та достатнього фінансування з державного та місцевих бюджетів.

5.2. Розглянути можливість у фінансових планах на 2014-2016 рр. передбачити необхідні кошти для проведення капітального ремонту колії та виконання реконструкції станцій на залізничному напрямку Тернопіль – Чернівці.

6. Рекомендувати Тернопільській обласній державній адміністрації  вжити заходів для ліквідації заборгованості перед перевізниками за перевезення пільгових категорій пасажирів».

Після засідання народний депутат Василь Деревляний прокоментував рішення Комітету.

«Мені дуже приємно, що це перше засідання на теренах Тернопільської області принесло позитивні результати для області та її жителів. Сьогодні прийнято рішення щодо вирішення піднятих мною проблемних питань: стану автомобільних та зілізничних доріг, пасажирських та вантажних перевезень, роботи аеропорту. Я задоволений, адже як представник Тернопільщини, знаходячись в опозиції зробив все, щоб жителі області побачили наслідки реальної роботи для нашого краю, зробленої мною як керівником обласної організації партії ВО «Батьківщина». А скептикам, критиканам, пристосуванцям та іншим зависним особам повідомляю, що їхні злі наміри не справдилися», – резюмував народний депутат.

Попередня

За дорученням Генпрокуратури акти вандалізму на Тернопільщині розслідуватиме обласна прокуратура

Наступна

Режим Януковича влаштував чергову провокацію проти опозиції із залученням політичних запроданців, – заява