• 5 Грудня, 2021

Юлія Тимошенко виступає за законодавче закріплення прав Антикорупційного бюро та розширення прав громадських організацій

Лідер партії “Батьківщина” Юлія Тимошенко виступає за надання громадським організаціям широких прав, у тому числі законодавчої ініціативи, і наполягає на якнайшвидшому законодавчому врегулюванні цього питання.
Про це кандидат в президенти від партії “Батьківщина” повідомила під час “круглого столу” з громадськими організаціями щодо пошуку шляхів подолання корупції в Україні.
За словами Юлії Тимошенко, найближчим часом будуть розроблені законодавчі підстави для створення Всеукраїнської громадської ради, заснування якої запропонувала група “1 грудня”. Ця рада має бути незалежною від усіх гілок влади, а її головне завдання – очищення країни від корупції.
Лідер партії “Батьківщина” також вважає, що необхідно створити профільні всеукраїнські громадські асоціації з надзвичайно широким колом повноважень, лідери яких увійдуть до Всеукраїнської громадської ради.
“Треба надати такій Всеукраїнській громадській раді зовсім унікальні права – до змін в Конституцію – через депутатів або президента вносити законодавчі ініціативи”, – наголосила вона і підкреслила, що такі пропозиції в обов‘язковому порядку мають бути внесені депутатами чи президентом на розгляд Верховної Ради.
Юлія Тимошенко також відреагувала на прохання Тетяни Чорновол – урядового представника з боротьби з корупцією – та доручила керівнику парламентського комітету з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності Андрію Кожем’якіну   доопрацювати пакет законів, які дозволять Антикорупційному бюро стати органом боротьби з корупцією, незалежним від будь-якої влади.
“Я пропоную, щоб наша команда взяла зобов‘язання перед Тетяною Чорновол доопрацювати увесь пакет, внести законопроект на розгляд до Верховної Ради. Ми зробимо все, щоб уряд створив такий антикорупційний орган, де б можна було б працювати, мати команду…”, – наголосила Юлія Тимошенко.
На її думку, треба зробити так, “щоб керівники таких органів ніколи не залежали ні від президента, ні від парламенту, а були дійсно незалежними представниками громадянського суспільства”.
Ще одним вагомим інструментом боротьби з корупцією, на думку Юлії Тимошенко, має стати закон про опозицію, проект якого Юлія Тимошенко з представниками фракції партії “Батьківщина” планують найближчим часом передати на обговорення з громадянським суспільством.
Законопроектом пропонується опозиції надати право призначати керівника Рахункової палати, Рахунковій палаті надати надзвичайні повноваження, у тому числі напряму звертатися до суду.
“Якщо ми опозиції не дамо право напряму звертатися до суду, по суті, у нас ГПУ та МВС на власний розсуд будуть вирішувати, що є корупцією, а що не є”, – сказала вона.
“Якщо ми зробимо не фальшиві, а дієві, самодостатні для роботи закони та органи, незалежні від влади, то я переконана, що це буде першим, дуже суттєвим кроком у боротьбі з корупцією”, – наголосила Юлія Тимошенко.
Аби не гаяти час, Юлія Тимошенко пропонує вже зараз створити при фракції “Батьківщина” громадську експертну раду, яка на постійній основі аналізуватиме законодавчі ініціативи, спрямовані на боротьбу з корупцією, та збиратиметься раз на тиждень.

Попередня

Олександр Турчинов: План Росії реалізувати в Україні «кавказький сценарій» провалився

Наступна

На посаду голови Бережанської РДА призначено партійця «Батьківщини», якого підтримав Майдан