• 9 Грудня, 2021

Юлія Тимошенко: «Якщо ми кожен сантиметр нашого чорнозему використаємо з абсолютно могутньою потужністю – ми будемо лідерами в світі»

_APX2028Перебуваючи на Тернопільщині, 1 травня лідер партії ВО «Батьківщина» Юлія Тимошенко акцентувала свою увагу на головних проблемах не лише України, але й Тернопільщини зокрема. У містечку Монастириська та в ефірі тернопільського телеканалу ТВ-4 Юлія Володмирівна говорила про наболіле: проблеми українського села, малого та середнього підприємництва та шляхи їх вирішення.

«Головне нам – сформувати потужний середній клас. Просто взяти будь-яку країну заможну, розвинену, там 70-80% складає саме середній клас. У нас – 15%, а після того як Янукович «попрацював» в Україні – це число ще скоротилося вдвічі. Тому я і говорю, що замало змінити Конституцію, мало змінити закони, ми робили це 23 роки, потрібно зламати цю систему монополії, якою насправді керують всього декілька олігархів. Тому перше, що нам потрібно зробити – це зламати цю систему, провести тотальну демонополізацію. І я це зроблю для того, щоб малий бізнес підняв голову», – розповіла лідер «Батьківщини».

За її словами, допомогти фермерам та «дрібним» підпиємцям новообраному Президентові України буде дуже просто, якщо він робитиме це для українців, а не для власної користі.

«_APX2225По-перше, потрібно зупинити тиск з боку банків. Банки – це теж олігархія України. Подивіться, що вони роблять: як може жити бізнес при річній кредитній ставці більше 20%, коли в цивілізованому світі вона становить 5-7%? Я знаю, якщо ми поставимо на ноги цього дрібного підприємця, який хоче працювати, створювати робочі місця, жити. Ми отримаємо іншу країну. Тому я хочу заявити, що я буду ініціатором того, ще до виборів президента, щоб на 5 років взагалі припинити будь-які державні перевірки. І всі ці податки, які на 10 років наперед нарахувала попередня влада, я хочу розстрочити, щоб підприємці, фермери почали дихати, жити і працювати. І хочу з 123 податків та зборів залишити всього 7 і це відкриє шлях для розвитку підприємництва», – підкреслила Юлія Тимошенко.

Вона переконливо заявила, що зробить все, щоб українська земля не стала товаром в руках олігархів – монополістів.

«Це теж стосується олігархів і кланів. Вони планують приватизувати землю і зробити її товаром. Я не допущу родючу українську землю зробити товаром. Але люди, які хочу продати свою землю, зможуть її продати державі за ринковою ціною. Я можу твердо сказати, що виправити ситуацію в аграрному секторі достатньо єдиної, сильної політики президента. Перше, я зроблю те, що мені не дали завершити у 2009 році. Я всім, хто має право на паї видам їх безкоштовно. Всю землю оформлю державними актами і видам їх власникам безкоштовно та без бюрократичних перепон. Тільки прийшла нова влада, мою ініціативу, яка вже була впровадженою в життя, бо безкоштовні акти на землю тоді вже отримала значна кількість українців, зупинили. Тому що ніхто не збирається людям віддавати землю, а я збираюся. Друге, я поставлю ставку не тільки, як зараз, на великі монопольні підприємства, які беруть сотні тисяч гектарів землі, тим самим знищуючи села, я поставлю ставку на дрібні сільськогосподарські та фермерські господарства. Це ставка на країну. І я хочу реалізувати ту модель, яку мені не дали реалізувати, коли я була Премєром. В кожному великому селищі чи на декілька сіл я хочу відкрити сільськогосподарські кооперативи, які дадуть можливість свій врожай продати чи переробити до рівня готової продукції. Ця схема дасть можливість сільгоспвиробникам уникнути посередників та захмарного оподаткування. Я хочу зробити кредити для фермерів без застав, бо немає їм чим заставлятися. Але дуже сильний бізнес-проект і буде заставою, гарантією для банку для отримання кредиту на їх діяльність. Третє, кредитна ставка більше 8% є вбивством для дрібного підприємця, тому ніхто не завадить мене зробити її вище за 8% річних. Ми зробимо все для того, щоб кредити видавалися не на рік під посівну, а, мінімум, на 10 років. Для того, щоб піднятися на ноги, а потім поступово на протязі 10 років повертати кредит. І основне, ми повинні демонополізувати ринок збуту. Супермаркети – це прекрасно, але аграрії мусять мати право продати свою продукцію не через посередників, а напряму в тих магазинах, які будуть створені сільськогосподарськими кооперативами», – розповіла кандидат у Президенти.

Як запевнила Юлія Тимошенко, вона так деталізує та завжди акцентує увагу на питаннях підприємництва та аграрного сектору тому, що для неї це не частина передвиборчої програми, а філософія підходу до реформування життя в Україні.

_APX2584«Якщо ми кожен сантиметр нашого чорнозему використаємо з абсолютно могутньою потужністю – ми будемо лідерами в світі. І я ніколи не змирюся з тим, що селянам платять за їх паї не грошима, а чим завгодно. Платять копійки і лише один раз на рік. Я думаю, що зі мною погодяться і сільгоспвиробники і аграрії, що тим, хто має пай треба платити не менше 6% за пай грошима і пропорційно продукцією чи грошима протягом року. Крім того в Україні ще є багато землі не розподіленої. Її потрібно віддати територіальним громадам – жителям сіл: вчителям, бібліотекарям, всім хто працює чи працював і живе в селі, всі вони мусять отримати земельні наділи. Всі ці кроки про які я вже сказали будуть зроблені передусім для того, щоб врятувати, зберегти українські села, вдихнути в них нове життя», – підкреслила лідер «Батьківщини».

За словами Юлії Володимирівни, в питання розвитку українського села та аграрного сектору її погляди діаметрально різняться від поглядів Петра Порошенка.

«Петро Олексійович як людина, яка має найпотужніший аграрний бізнес в Вінницькій області, має сотні тисяч гектарів у користуванні своєї родини. Тому він прихильник приватизації землі, створення отаких, ви знаєте, монстрів, що володіють всією землею нашої країни, і він проти оцих дрібних фермерських господарств, обслуговуючих кооперативів. Я маю діаметрально протилежну позицію, іншу мету: підняти середній клас. Я завжди була відверто проти монополії, коли десяток родин на всю країну, як сьогодні, користуються 80% всіх ресурсів, всіх виробничих можливостей нашої країни. Тобто на решту 46 мільйонів українців залишається всього 20%. Великий бізнес потрібно також підтримувати, але великий бізнес не може приватизувати 80% країни як це сьогодні відбувається. Саме в цьому основна моя відмінність від прооліргахічного кандидата і відмінність від його політики», – резюмувала політик.

Попередня

Юлія Тимошенко перервала свої зустрічі та вчора терміново вилетіла до Одеси

Наступна

Ефір за участі Юлії Тимошенко на телеканалі ТV-4 виходить в повторі сьогодні